4 етапи кризи в шлюбі, які можуть призвести до розлучення

Коли у молодих людей добігає кінця цукерково-букетний період і вони приймають рішення поєднати свою долю, у них народжується нова сім’я.

Але проживши якийсь час у шлюбі, кожна сім’я стикається з кризами.

Психологи впевнені, що криза є основною умовою в розвитку взаємин між партнерами. Кожна пара даний етап проживає по-своєму.

Коли проходить перший етап закоханості, тоді сім’я спантеличена тим, чи буде у них і далі подібна схожість в інтересах і потребах. А коли цього немає, то наступають кризи в шлюбі.

4 этапа кризиса в браке, которые могут привести к разводу

1. Криза пересичення.

Це період, коли дві людини не можуть постійно перебувати в єдиному злитті. Навіть якщо пара живе разом, вони через час стикаються з труднощами, які з’являються в їх повсякденному житті.

Всі ці явища відбуваються на тлі спільного побуту і турбот. Це справжня притирання один до одного, знайомство зі звичками і особливостями. Також в кожній парі встановлюються свої правила гри і розподіляються ролі.

І тільки тоді можна помітити недоліки другої половинки. На цьому етапі кожен з партнерів хоче переробити свою кохану людину.

І, природно, виникають конфлікти, накопичується роздратування і невдоволення. Кожна людина не хоче в чомусь поступатися. Але рано чи пізно роздратування виходить назовні.

2. Криза невиправданих очікувань.

Він виникає після того, як в молодій сім’ї з’являється дитина. Це один з найважливіших моментів в житті будь-якої сімейної пари. З появою нового члена сім’ї з’являються клопоти, розподіляються обов’язки і ролі. Це і є те нове випробування, через яке повинні пройти два партнери.

Жінка починає піклуватися про свою дитину, забуваючи приділити увагу власному чоловікові. І в цей момент чоловік відчуває невиправдані очікування, тому як він теж вимагає до себе уваги. Це призводить до постійного роздратування, скандалів і претензій.

3. Криза 7-9 років шлюбу.

Здається, якою може спіткати криза молоду сім’ю, коли дитина підросла і вони прожили в спільному шлюбі багато років?

Але цей період особливо складний, тому як малюк йде в школу і з’являються нові турботи у вигляді адаптації його до соціального середовища. Це і є та перевірка на міцність для сім’ї, яка наздоганяє в певний період шлюбу.

Відбувається перегляд цінностей і переоцінка сімейних орієнтирів. У сім’ї за прожитий час стійко вкорінюється соціальний статус і змінюються фінансові показники. І ті цінності, які мали під собою міцний фундамент, стали вже не настільки надійними і значними.

А коли дитина перетворюється в підлітка і бореться за свою незалежність, то подібна поведінка додає ще більше тривоги його батькам. Виникає нервозність і натягнутість у відносинах між двома батьками. Щоб вийти вчасно з кризи, слід переглянути деякі пункти своєї домовленості.

4. Переоцінка цінностей.

Коли діти виросли і полетіли з сімейного гнізда, то партнери залишаються один на один зі своїми проблемами, образами і конфліктами. Якщо люди жили разом тільки через дітей, то в даний момент їм складно буде подолати труднощі. Але чи вистачить на всі проблеми бажання?

Але якщо згадати про хороші моменти, то було не все так погано в житті партнерів. Щоб уникнути чергової кризи, слід знайти спільне заняття або отримувати радість від проведення часу один з одним.

Немає такої кризи, яку неможливо б було пережити разом. Якщо люди відчувають до свого партнера інтерес, теплоту і повагу, то ніякі життєві перипетії не зможуть зруйнувати їх шлюб.

Залишити відповідь

Previous post 6 причин, чому жінка може піти від коханого чоловіка
Next post 5 типів жінок, які подобаються багатим чоловікам