Як обрати тепловізор для полювання

В даний час випускаються різні види тепловізорів , які відрізняються зовнішнім виглядом, технічними характеристиками та можливостями. Щоб вигідно купити тепловізор для полювання, потрібно розуміти, для яких цілей та в яких умовах він використовуватиметься, а також звернути увагу на деякі важливі особливості.

Види тепловізорів для полювання

На першому етапі потрібно визначитися, що саме ви хочете:

  • тепловизионный прилад спостереження (монокуляр, бінокль, окуляри);
  • прилад із кріпленням на рушницю (приціл або насадку).

Найпоширеніший варіант мисливського тепловізора – монокуляр . Зазвичай мисливці віддають перевагу компактним і легким, щоб такий прилад можна було носити на шиї, покласти в кишеню куртки або в рюкзак. Тяжкий і громіздкий у цьому випадку не підійде. Хорошим варіантом буде тепловізійний монокуляр Pulsar Helion XP28. Висока частота оновлення кадру, вбудований відеорекордер, wi-fi. Велика дальність виявлення – ростова фігура людини в польових умовах буде видно на відстані до 1000 м.

Більш зручним для полювання вважається тепловізійний приціл , але й ціна на нього буде вищою. Використовуючи його, ви зможете тримати на прицілі тварину з виявлення до пострілу. Прилад має прицільну сітку та спеціальне кріплення на рушницю. Так як використовуються найпоширеніші планки, то проблем із встановленням не буде. Приціл має міцний корпус та розрахований на високу віддачу 6000–7000 Дж.

Зверніть увагу на тепловізійний приціл Pulsar Thermion. Підійде тим, для кого полювання це не просто хобі. Поєднання сучасного дизайну та останніх технологій. Дистанція виявлення до 1300 м. Об’єктив та сенсор із вражаючими характеристиками.

Тепловізіонна насадка нагадує монокуляр, але має кріплення під денний приціл. Прилад встановлюється перед прицілом, якого пред’являються високі вимоги щодо якості. Насадка не так поширена серед мисливців, і рекомендується її застосовувати як допоміжне обладнання.

Якщо дозволить бюджет, то для полювання можна придбати тепловізійний бінокль https://grand-pulsar.com.ua/teplovizionnye-binokli , він має два окуляри і забезпечує хороший перегляд території. Але такі прилади більше підходять для охорони та спецслужб.

Радимо придивитися до біноклів Pulsar Accolade та Accolade LRF . Вбудований стадіометричний або лазерний (в LRF) далекомір в залежності від моделі. Дистанція спостереження до 1800 м. Відеорекордер, wi-fi, online трансляції.

Технічні характеристики тепловізорів

Кожна модель тепловізора має свої особливості та відмінності у технічних характеристиках. Розглянемо найважливіші.

Дозвіл матриці

Виробники в основному випускають прилади з роздільною здатністю матриці трьох видів: стандартні 320 х 240, 384 х 288 і вищого класу – 640 х 480. Це оптимальні значення, за яких ви зможете ідентифікувати об’єкт на певній відстані. Звичайно, чим більше пікселів, тим краще сьогодні є тепловізори з вищими значеннями, але й ціна їх теж вища. Висока роздільна здатність дозволяє деталізувати картинку, щоб ви легко змогли розглянути предмет.

Розмір об’єктива

Розмір об’єктива потрібно вибрати, орієнтуючись на той вид полювання, якому ви віддаєте перевагу.

Наприклад, для полювання у горах тепловізор з об’єктивом 19 мм зовсім не придатний, а потрібен 75-120 мм. А припустимо, для стрільби на відстані 100-200 метрів у рівнинній місцевості достатньо мати прилад з об’єктивом діаметром 40 мм, зі збільшенням 2х та широким кутом зору.

Частота кадрів

Перші моделі випускалися із частотою оновлення кадрів до 9 герц. Якщо тварина пересувається, то такі низькочастотних приладів картинка стає розмитою, зі шлейфом, оскільки предмет відображається із затримкою у часі. По суті, наші очі добре сприймають оновлення не менше ніж 25 кадрів на секунду, тому вибирати потрібно не менше цього значення.

Сучасні прилади стали зручніші, їх частота становить 30-50 герц. За такої частоти об’єкт буде чітко видно. Якщо тварина повільна, то досить 30 герц, а якщо пересувається з великою швидкістю, то 50 герц і вище. Ці значення особливо важливі для прицілів.

Термочутливість

Рекомендується вибирати тепловізор із показником термочутливості не вище 50 мК, але чим нижче, тим краще. Даний показник говорить про точність деталей, що діагностуються. За відгуками мисливців, для полювання на великих тварин та підранків достатньо мати 60-80 мК.

Виявлення та розпізнавання живих об’єктів

Зазвичай у характеристиках приладу вказується дальність виявлення та дальність розпізнавання об’єкта. Дальність залежить від якісної оптики та дозволу матриці.

За дальністю виявлення ростової фігури тепловізорам немає рівних: середнє значення приладів — 1500-1800 метрів, у прицілів воно може сягати 3000 метрів. Даний показник говорить нам про те, що об’єкт буде знайдено на такій відстані, але зрозуміти, що саме ви бачите, навряд чи зможете. Дальність виявлення просто свідчить про наявність цього об’єкта. Приблизно так виглядають тварини, схожі на кабанів на дистанції 2000 метрів.

Для мисливця важливо знати, хто перебуває перед ним (людина, звір, автомобіль тощо) і не переплутати одну тварину з іншою. Як точно ви зможете визначити, хто перед вами відповідає інший показник — дальність розпізнавання . Дальність розпізнавання приладів різних моделей відрізняється, але в середньому вона становить 200-300 метрів, а це оптимальні значення для полювання вночі, але ці цифри у прицілів можуть досягати 800 метрів. Такими ви побачите косулів на відстані 250 метрів у монокуляр із роздільною здатністю 384 х 288.

Практичну корисність для полювання є дальністю ідентифікації , яку в технічних характеристиках ви навряд чи знайдете. На цій відстані мисливець може точно визначити як тип об’єкта, а й його особливості. Наприклад, зрозуміти, що перед ним дорослий лось заввишки 1,9 метра або самка козулі з дитинчатою.

Не можна забувати, що на дальність впливають природні перешкоди: туман, хуртовина, дим, листя, висока трава, чагарники. Вони можуть знижувати ці показники.

Додаткові корисні опції тепловізорів

  • Функція «картинка в картинці» дозволяє вивести на екран дві картинки: об’єкт і повний огляд місцевості.
  • Для мисливців корисний вбудований лазерний далекомір . Він полегшує розрахунок відстані до об’єкта.
  • За допомогою режимів кольору можна покращити розпізнавання об’єктів. Наприклад, режим відображення червоного кольору теплого об’єкта на чорно-білому тлі дозволяє швидко знайти його.
  • Фото та відеозйомка дозволяють відобразити найцікавіші моменти полювання.
  • У тепловізорі можуть бути лазерний цілеуказатель, GPS-навігатор, електронний компас, Wi-Fi, датчик бічного завалу рушниці і т.д.

При виборі зверніть увагу на різні ступені захисту від вологи, пилу, механічних пошкоджень, вислизання, а також мінімальну температуру використання. Останнє важливо, якщо ви думаєте використовувати прилад взимку. Якщо полювання ведеться тривалий час, то подбайте про зовнішню підзарядку або змінні акумуляторні батареї.

Ми розглянули лише загальні моменти, на які варто звернути увагу при виборі тепловізора, але ви завжди можете звернутися до фахівців інтернет-магазину Grand-pulsar.com.ua. Вони дадуть вичерпну інформацію щодо кожної моделі та допоможуть визначитися з вибором згідно з вашим бюджетом!

Previous post Що робити, якщо комп’ютер зависає на Windows
Next post Як обрати таксі “на кожен день” у Черкасах?