Чому вам таки потрібен репетитор з англійської?

Вирішивши якось взятися за вивчення англійської мови , ми відразу ж починаємо вибирати спосіб вивчення цієї іноземної мови і всі наші пошуки, швидше за все, приведуть вас до двох основних способів освоєння мови (у нашому випадку англійської) – платно і безкоштовно.

Кожен із цих способів включає ряд тих чи інших методик, що мають як свої плюси, так і свої мінуси.

Наприклад, при безкоштовному способі вивчення найчастіше використовуються методики самостійного навчання. Мається на увазі, що вибравши такий метод, учень отримуватиме необхідні йому знання безкоштовно, ну або принаймні набагато дешевше, ніж наймати педагога.

Безкоштовні способи вивчення

Найбільш популярними методиками безкоштовного вивчення англійської на сьогоднішній день є такі:

  1. вивчення англійської з фільмів – суть методу проста до неподобства. Ви просто сідаєте на улюблений диван, вмикаєте улюблене кіно і налаштовуєте виведення субтитрів на екрані. Так, як запевняють винахідники цієї техніки, ви повинні навчитися засвоювати англійську мову на слух, а субтитри повинні наочно показати як пишеться те чи інше слово. Насправді ж, не так просто, чому – читайте в нашій недавній статті “Як вивчати англійську з фільмів”;
  2. навчання по Youtube – сюди можна віднести всілякі навчальні пісні, казки англійською мовою, вивчення та запам’ятовування слів, алфавіту, квітів тощо;
  3. авторські методики – одними з найпопулярніших на сьогоднішній день є методики аудіювання від Доктора Пімслера, метод вивчення англійської від Олександра Драгункіна та знаменитий курс від перекладача-поліглоту Дмитра Петрова;
  4. програми та програми для комп’ютера та мобільних пристроїв;
  5. спілкування з іноземцями – форуми, e-mail листування, соціальні мережі (насамперед facebook).

Звичайно ж варто відзначити, що для вивчення англійської з нуля підійдуть далеко не всі методи. Адже для того, щоб читати або слухати англійську, вам потрібні базові основи, без яких вся витівка з самостійним навчанням не має жодного сенсу.

Також варто відзначити, що англійська, чи не найпростіша для вивчення мова, і це одна з вагомих причин, з яких вона стала загальновизнаною міжнародною мовою.

А що якщо йдеться про вивчення китайської чи японської? Тут і переважна більшість технік з самостійного навчання зазнають гарантованого фіаско.

Чому безкоштовно?

Всі ці методики об’єднує кілька важливих речей – вони безкоштовні (звичайно ж вони не безкоштовні на 100%, адже ви все одно витратите свої гроші на навчальні матеріали та посібники, а навіть якщо ні, то ваш час – це ті самі гроші, дуже важливий і дорогий ресурс) і в них відсутній наставник – учень тут, повністю наданий сам собі.

Саме відсутність наставника (репетитора, педагога, вчителя – називайте як завгодно) та обумовлює “безкоштовність” цих методик. Адже за час викладача треба платити – альтруїзм у наш час не модний.

Мінуси безкоштовних методик

Головною перевагою безоплатних методик є їх низька вартість, на цьому переваги закінчуються і починаються недоліки, яких не так вже й мало.

Ось основні з них:

  1. відсутність мотивації – це дуже важлива проблема, через яку виникають великі складності в навчанні. Відсутність графіка занять, нерегулярність уроків, та й просто банальна лінь – не найкращі друзі ефективного навчального процесу. Це ж “безкоштовно”, а значить можна відкласти урок на завтра, а значить можна дозволити собі розслабитися і трохи відпочити, адже нічого страшного не станеться, правда ж? Вже завтра те, я точно візьмуся за уроки і вже напевно тоді освою нову мову – приблизно так думає більшість доморослих студентів-самоучок;
  2. нема кому підбадьорити і похвалити учня – дуже важливий психологічний аспект навчання, тісно пов’язаний з мотивацією. Коли вас не хвалять за вашу працю – це дуже деморалізує, від цього опускаються руки і не хочеться продовжувати заняття. Адже ви “орете як кінь”, ви весь час приділяєте заняттям, а ніхто не може оцінити ваш прогрес і похвалити за ваші титанічні зусилля;
  3. відсутність чіткої програми – жодна з методик самостійного навчання не дасть вам навчальний курс на 100%, що підходить до вашої конкретної ситуації. Грамотно підібрати навчальну програму для ваших цілей та завдань, по силі лише досвідченому педагогу;
  4. відсутність практики говоріння – щоб по-справжньому добре заговорити потрібно, хоч би як це було очевидно – багато говорити іноземною мовою. Це так і називається “відточувати говоріння”, а для того, щоб його відточити, потрібно мати партнера з діалогу. Улюблена кішка чи собака навряд чи для цього підійде. Ваш співрозмовник, як мінімум, повинен бути на одному з вами рівні володіння мовою або ще краще – багаторазово перевершувати вас. Навчитися можна тільки у того, хто краще за вас розбирається у предметі, що вивчається, у того хто гірше – навчиться нічому. І це абсолютна правда не лише стосовно вивчення англійської, а й будь-якої іншої мови, предмета чи галузі науки.
  5. відсутність індивідуального підходу – саме персональний підхід робить заняття з репетитором такими цінними та незамінними. Всі програми, розраховані на самостійне навчання, націлені на невизначену, усереднену масу людей. Вони не враховують ваші вихідні знання, ваші цілі та завдання, ваш характер, темп у якому вам найкомфортніше навчатися та інші дуже важливі для цього процесу моменти.

Платний репетитор

Очевидним мінусом платних занять із репетитором, на думку багатьох людей, є їхня вартість. Однак, якщо порівнювати користь від таких занять з вадами самостійного безкоштовного навчання, то не залишиться ні найменшого сумніву в тому, що репетитор англійської мови онлайн, завжди буде найкращим із можливих варіантів.

Розберемося чому. Для цього ми просто порівняємо основні недоліки безкоштовного способу з перевагами платного навчання з репетитором.

Безперечні переваги

Отже, які головні переваги вивчення іноземної мови з особистим репетитором?

  1. мотивація – у вас призначено заняття та ви за нього заплатили. Як ви можете пропустити такий урок – так, коли ви платите гроші, цінність занять зростає в рази і це дуже мотивує на те, щоб їх ніколи не пропускати. Більше пройдених занять – надійніший і швидший результат;
  2. підтримка на кожному етапі навчання – грамотний педагог завжди знайде підхід до кожного учня, завжди підтримає його, похвалить та застереже від можливих помилок;
  3. чітка програма навчання націлена на швидкі дивіденди та закріплення отриманого результату;
  4. постійна практика говоріння – це зрозуміло. Ви отримаєте висококваліфікованого партнера для постійного тренування вашої мови та вашої вимови;
  5. весь навчальний курс буде “заточений” виключно під вас. У цьому сенс, у цьому “вся сіль” навчання з наставником. Індивідуальна програма не схожа на жодну, яку ви проходили раніше, що дає максимум користі за мінімум часу – ось для чого ви наймаєте репетитора.

Висновок

Самостійне вивчення іноземних мов добре тільки тоді, коли немає нічого іншого, за принципом “краще, ніж нічого”. Тому якщо Ваша дитина вивчатиме німецьку – репетитор німецької мови стане для вас найкращим вибором.

Вчити мову самотужки – це як вчитися керувати машиною без інструктора, так, це можливо, але чи варто це того? Або ще приклад – якщо ви вирішили зайнятися спортом, ви теж підете у спортзал і схопите найбільшу штангу та почнете її піднімати? Чи ви все ж таки, пройдете інструктаж у тренера і візьмете кілька уроків, щоб він пояснив вам, з якого боку правильно підходити до спортивного снаряду, не кажучи вже про техніку безпеки та досягнення якихось результатів?

Вибір, звичайно, залишається за вами. Пам’ятаєте про наші прості висновки і вчіть іноземні мови, ваше прагнення нових горизонтів вже красномовно говорить про вас, як про людину, яка прагне нового і кращого майбутнього, і це дуже похвально.

Залишити відповідь

Previous post Як правильно обрати газовий гриль дешево
Next post Значення Омега-3 для дітей