Поставити брекети на один зуб. Правда чи вигадка?
Деяких дорослих пацієнтів настільки лякає носіння брекетів і пов’язані з ортодонтичним лікуванням особливості, що стосуються як правильної чистки порожнини рота, так і регулярних оглядів у лікаря-стоматолога.
Що вони часто задаються питанням: якщо тільки один зуб у них не в порядку, чи можна на нього і поставити брекет, не піддаючи себе мукам.
З фахівцем клініки» Мегастом”, лікарем-стоматологом Володимиром Лосєвим розбираємося, чи можна встановлювати брекети на один зуб і як насправді відбувається лікування у ортодонта в подібних випадках. Ідею установки брекетів на 1-2 зуба можна прирівняти до категорії фантастики, так як для корекції зубів застосовуються брекет-системи.
Безумовно, є таке поняття, як» часткова брекет-система”, яка, по суті, зачіпає якусь певну кількість зубів. Але такий варіант брекетів менш ефективний у порівнянні зі стандартною системою корекції, яка ставиться на всю щелепу. Насправді, ситуації, коли всього 1-2 зуба вимагають корекції свого місця розташування в зубних рядах, зустрічаються досить часто.
Як правило, один або кілька окремих зубів розташовуються в так званому зворотному прикусі. І без відповідної підготовки ми не можемо такому пацієнту правильно зробити естетичну реставрацію за допомогою кераміки. У подібних випадках можна вдаватися і до допомоги брекетів.
Але потрібно розуміти, що будь-який брекет-системі потрібна в першу чергу опора. Тому поставити брекет на один зуб проблематично. Більш того, це ніяк не виправить ситуацію. Дуга брекет завжди ставиться на весь зубний ряд. Те ж саме стосується ситуації, коли при довгому відсутність зубів або одного-єдиного зуба сусідні зуби починають сильно схилятися в бік дефекту, а зуби з протилежного щелепи сильно висуватися в сторону дефекту.
І знову виникає ситуація, коли потрібно посунути, нахилити або висунути поодинокі зуби в їх правильне положення. Як правило, це робиться за допомогою ортодонтичних імплантатів. Подібний підхід дає нам можливість зробити кільце або якусь опору на зуб/зуби, які необхідно нахилити, але при цьому тягнути їх потрібно буде в бік ортодонтичного імплантату. У цьому випадку ми вже маємо справу не з брекетами. Тому в кожній окремій ситуації лікування і метод корекції вибирається виключно за показаннями.