Правильний догляд за постільною білизною
При покупці постільної білизни рідко хтось замислиться про належний догляд. Здавалося б, кинув у пральну машину і справу з кінцем. Звісно, це найпростіший спосіб. Але якщо дотриматися ще додаткових правил догляду за постільною білизною , воно прослужить у рази довше, не втрачаючи при цьому своїх початкових текстильних та колірних якостей. Це зробити просто разом із порадами від Долина снів.
Купуючи комплект в інтернет магазині https://sodda.com.ua/collections/postilna-bilyzna варто пам’ятати, що білизна потребує обов’язкового першого прання перед першим застосуванням. Виконайте його не в тому режимі, що вказаний на упаковці, а при 30 градусах для закріплення фарби, змивання виробничого пилу з ворсинок полотна, гарту комплекту від подальшого вицвітання. Це потрібно зробити і з погляду гігієнічності. Перше прання змиє відчуття того, що хтось вже чіпав вашу білизну, а також позбавить алергічних реакцій на фарбу.

Основні правила прання білизни
Перед пранням, по можливості, постільну білизну вивертати на виворітний бік і якщо є блискавки, їх обов’язково застебніть. Використовувати пральний порошок із мінімальним вмістом відбілюючих компонентів. Це дозволить надовго зберегти насичене фарбування оригінального малюнка на постільній білизні.
- Перед пранням необхідно розподілити білизну за кольором та температурними режимами. 3. Якщо на виробі (білизна або лазневих аксесуарах) є декоративний елемент, рекомендується прати їх разом.
- Не рекомендується прати постільну білизну з натуральних тканин разом із виробами з поліестеру. Це призводить до того, що волокна поліестеру чіпляються за натуральні волокна і постільна білизна втрачає ніжність та м’якість.
- На постільній білизні плями перед пранням слід обробити відповідно до рекомендацій щодо догляду за даним видом виробів. 6. Не рекомендується використання відбілювача, який негативно діє на колір та тканину.
- Барабан пральної машини слід заповнювати на 50%. Це забезпечить ефективне, дбайливе прання, легке полоскання та віджимання постільної білизни.
- Сушити постільну білизну необхідно відразу після прання.
- У разі використання машинного сушіння, дотримуватись делікатного режиму.
- Нова постільна білизна з тонких, натуральних тканин під час прання може пом’ятися, щоб уникнути цих неприємностей, слід суворо дотримуватись делікатних режимів прання при температурі 30-40С, 400-600 оборотів на хвилину. При регулярному використанні білизна стає м’якшою і утворює менше складок.
- Гладити постільну білизну необхідно злегка вологою, це забезпечить легке та ретельне розгладжування.
- Вироби з вишивкою необхідно прасувати з виворітного боку.
- Всі вироби з натуральних тканин можуть давати невелику усадку після прання від 2% до 6%.
- Важливо завжди дотримуватись рекомендацій з догляду, зазначених на етикетці, звертаючи увагу на всі символи. Для надання постелі смачного запаху, при зберіганні використовуйте саші мішечки з сухими духами. Також можна використовувати ароматизовані сухі квіти та трави. А можна і по-старому, прокладати чисту і відпрасовану постільну білизну косметичним милом.

Як правильно сушити постільну білизну.
Сушити білизну краще у вивернутому навиворіт вигляді. Найкращий варіант – природне сушіння на механічній сушарці або на балконі. Але в другому випадку потрібно уникати прямого попадання на матеріал сонячних променів, інакше фарба вицвіте і початкову інтенсивність повернути не вдасться. Перед тим як повісити білизну, її необхідно добре розправити – в цьому випадку складки швидше розгладяться.
Як часто потрібно міняти постільну білизну?
За статистикою, кожен п’ятий європеєць змінює білизну раз на два тижні. При цьому існує досить великий відсоток людей, які не змінюють комплекти частіше одного разу на місяць.
В ідеалі постільну білизну слід міняти щотижня. Чому саме з такою частотою? Тривогу б’ють алергологи, які обіцяють любителям поспати на несвіжій білизні такі захворювання:
- екзема
- хронічний риніт
- нейродерміт
Основну небезпеку становлять пилові кліщі, які накопичуються в наволочках, простирадлах та підковдрах. Через 7-10 днів концентрація кліщів досягає тих меж, які можуть вплинути на здоров’я та самопочуття. Друга небезпека – пліснява, яка може провокувати різні алергічні реакції. Для того щоб на поверхні з’явилася пліснява, не обов’язково утримувати білизну в кімнаті з підвищеною вологістю: на матеріалі залишається піт, і цього досить.
Чому ми стираємо білизну рідше, ніж потрібно? Більшість людей прагнуть визначити рівень чистоти на вигляд. Якщо немає плям і видимих забруднень, це не означає, що поверхня матеріалу не потребує очищення. Крім того, пилові кліщі та 16 видів цвілі не можна помітити неозброєним поглядом. У разі краще бути послідовними і орієнтуватися на графік.