РЕБ – за якими параметрами вибирати, що потрібно знати?

З початком повномасштабної війни в Україні, FPV-дрони міцно посіли своє місце на полі бою. Висока маневровість, відносно низька вартість та простота використання зробили ФПВ дрон грізною зброєю. За 2,5 роки війни в Україні FPV зарекомендували себе як основні засоби стримування атак агресора, дозволили ефективно здійснювати розвідку та завдавати ударів. Українські захисники активно застосовують FPV-дрони для коригування артилерійського вогню, доставки боєприпасів, аеророзвідки, камікадзе-місій та бомбоскиду. Проте противник також використовує цю технологію, завдаючи ударів по позиціях ЗСУ.

Для протидії загрозі, що створюється ворожими БПЛА, широко використовуються засоби радіоелектронної боротьби. РЕБ-системи дозволяють виявляти, класифікувати та пригнічувати сигнали керування дронами, позбавляючи їх можливості виконувати бойові завдання. Правильний вибір РЕБ може значно збільшити шанси на виживання людей та техніки та підвищити ефективність виконання бойових завдань.

Які фактори потрібно враховувати, щоб безпомилково купити РЕБ проти дронів:

  1. Діапазон частот. Сучасні дрони використовують широкий спектр частот для управління та передачі даних. РЕБ-система має ефективно пригнічувати сигнали у цьому діапазоні.
  2. Потужність випромінювання. Від потужності сигналу залежить дальність дії системи та її здатність придушувати потужніші сигнали противника.
  3. Кількість каналів, що одночасно пригнічуються. Чим більше каналів може придушувати система, тим ефективніша вона буде проти дронів, які використовують кілька частот передачі даних.
  4. Час реакції. Швидка реакція системи на новий сигнал дозволяє своєчасно придушити його.
  5. Габарити та вага. Ці параметри є важливими для мобільних систем, які необхідно швидко розгорнути на місцевості.
  6. Стійкість до перешкод. Система має бути стійка до різних видів перешкод, включаючи природні та штучні.
  7. Функціональність. Сучасні РЕБ-системи можуть мати додаткові функції, такі як виявлення та класифікація дронів, визначення їх координат та автоматичне керування процесом придушення.

Що потрібно знати про роботу РЕБ

РЕБ-системи працюють за принципом створення перешкод на частотах, що використовуються для керування дронами. Перешкоди можуть бути безперервними або імпульсними, вузькосмуговими або широкосмуговими. Вибір типу перешкод залежить від конкретної ситуації та характеристик системи противника.

РЕБ потрібного типу сьогодні можна вільно купити в інтернет-магазині ДронТех, що пропонує компактні переносні моделі, потужні станції рюкзачного типу, купольні РЕБ для захисту автомобілів та бронетехніки, а також стаціонарні установки для охорони стратегічних об’єктів – більше інформації тут https://drontech.com.ua/.

Технології, що використовуються для створення дронів та систем керування, постійно розвиваються. Тому необхідно вибирати РЕБ-системи, які можуть бути легко модернізовані для протидії новим загрозам. Для ефективної боротьби з дронами необхідно використовувати комплексний підхід, що поєднує РЕБ-системи з іншими засобами протиповітряної оборони.

Previous post Незабутній відпочинок у Буковелі з готелем Shelter
Next post Психологія стосунків: книги на актуальну тематику