Різниця між постільною білизною з сатину та з ранфорсу.
Кожна господиня хоче, щоб її домівка в тому числі й спальня, були наповнені добротними якісними речами. Особливо спальня, адже в ній ми відпочиваємо після насичених турботами днів. Тому туди обираємо покривала ковдри, подушки та постільну білизну з урахуванням смаків та звісно, якості. Сьогодні зупинимось на постільній білизні, як головному атрибуті кімнати для сна. Хоча тканин для неї існує багато, найпопулярніші – сатин та ранфорс. В цій статті ми розповімо про їх особливості та дамо поради, щодо вибору.
Краще за все на постільній білизні розуміються виробники, якщо до того ж вони мають великий досвід у її продажу. Так написати цю статтю нам допомагали експерти торгової марки й інтернет–магазину з однойменною назвою Дом Коттон.

Ранфорс
Довгий час лідером для пошиття постільної білизни вважалась бязь. Серед її переваг низька ціна, добротність. Були й недоліки, такі як жорсткість, втрата форми. На заміну їй турецькі ткачі вигадали ранфорс. Майже однакове з бязю хрестоподібне плетіння бавовняних ниток, має одну суттєву різницю: в ранфорсі їх роблять тоншими та згладжують. Так виходить, що головна відмінність між ними – щільність та гладкість.
Звичайна щільність ранфорсу 125 г/м кв., цього вистачить, щоб тканина служила довго та не втрачала своїх властивостей. Щільність бязі починається від 115 г/м.кв та доходить до 140 г./м.кв, але разом з цим підвищується її жорсткість.
Спати на постелі з ранфорсу приємно влітку та взимку. Вона добре проводить повітря, завдяки бавовняним волокнам. А ще поглинає вологу, що також важливо для комфорту під час спання.
Ранфорс, як і бязь фарбують у набивний спосіб. Він дещо ущільнює тканину, тому прослідковується така закономірність: чим темніше чи яскравіше колір тканини, тим більш вона здається щільною на дотик.
Прати постільну білизну з ранфорсу легко. Вона невибаглива та не потребує особливих умов. Але краще все ж таки, якщо вам важливо зберегти її якнайдовше в первозданному вигляді, дотримуватись правила: витримувати температуру прання на рівні 40 градусів. Так колір залишиться незмінним та й сама постіль не деформується.
Підведемо підсумок. Ранфорс стійка до пошкоджень тканина, вона підійде тим, хто обирає постільну білизну на кожен день Просте плетіння хрест навхрест, робить її схожою на бязь, але за рахунок обробки ниток, вона отримує гладкість. Таким чином обираючи її, ви отримуєте постільну білизну стійку до зносу, але при цьому гладеньку і що важливо, приємну до тіла.

Сатин
Ця тканина з давніх-давен вважалась превілеєм вельмож та просто багатих людей. Минули часи, технологічні процеси зробили її виготовлення простішим, а сатин доступнішим. Спочатку його ткали з шовкових ниток, потім на заміну дорогому шовку пришла бавовна. Щоб досягти ефекту шовковистості, волокна бавовни проходять декілька етапів. Спочатку їх обробляють лугом, згладжують, так вони стають гладенькими та набувають ніжності.
Сатин створюють спеціальним плетінням, яке має однойменну назву – сатинове. Для цього нитки розташовуються не хрестоподібно, а по діагоналі. Щільність тканини залежить від товщини ниток і відповідно, чим тонше нитка, тим їх більше в одному квадратному сантиметрі полотна.
За щільністю сатин ділять на декілька видів:
Твіл – щільність 115-120 г/ м.кв. Тканина, яка найкраще підходить для повсякденної постільної білизни. Вона невибаглива у догляді, м’яка та ніжна. Малюнок на матеріал наносять набивним способом, глибоко вкарбовуючи фарбу у тканину.
Страйп — виготовляють чергуючи лицьову та виворітну сторони, шляхом чого на поверхні тканини утворюється візерунок в смугу. Щільність страйпу 140 г/м.кв. Це вже більш дорога тканина. Має свої особливості такі, як спосіб фарбування профарбовування ниток у реактивний спосіб до ткання полотна.
Люкс – найвишуканіший вид сатину. Для нього відбирають лише довгі бавовняні волокна та при цьому їх ретельно вигладжують. Нитки отримують тоненькі і тому щільність цього виду сатину найвища, не дивлячись на його зовнішню тендітність. Сатин люкс потребує особливих умов прання, сушіння.
Сатин жакард – дуже красива тканина з рельєфним візерунком, який утворюється завдяки роботі жакардових машин та чергування різних за кольором та розмірами ниток. Це по справжньому святкова постільна білизна, чи гарний вибір на подарунок. Вона найщільніша завдяки способу плетіння. Потребує делікатного відношення, щоб зберігалась краса та фактура орнаменту.
Останні три види сатину відносяться до елітної постільної білизни, а на кожен день варто все ж обирати простий у догляді та недорогий сатин твіл. Він однаково добре підійде для пошиття постільної білизни дітям та дорослим. Його легко прати та прасувати. Тому більшість виробників роблять саме акцент на цьому виді сатину.Так і компанія Dom Cotton має свою лінійку постільної білизни з сатину твіл.
Завітайте за посиланням до їх магазину постільної білизни та обирайте комплект, а якщо виникнуть питання менеджери вам допоможуть консультацією.